چرا فونتهای «سیاوش»؟

  1. فونتهای سیاوش در سایتها و نشریات معتبری مانند بیهنس، مایکروسافت، دانشگاه مک‌گیل، فونتس‌این‌یوز، جادی، روزنامهٔ همشهری، استارتاپ‌شو، روزنامهٔ فرصت امروز، هکرنون و... معرفی شده و در کتابهایی در انگلیس و فرانسه به چاپ رسیده‌اند. فونتهای «متن و نوشتار»، «چند رنگ»، «دست‌نویس»، «درتی»، «خوشنویسی»، «دیستورتد»، «نمایشی»، «وب‌فونت»، «تیتر» و «جدا نویس» فارسی و فونتهای دو زبانهٔ فارسی و لاتین از جملهٔ این فونتها هستند. طراحان و هنرمندان می‌توانند از این فونتها برای طراحی پوستر، لوگوتایپ، تایپوگرافی، کتاب، صفحه‌آرایی، سایت، اپلیکیشن، تیزر، کلیپ، بنر و... استفاده کنند.
  2. گروه بُمرانی، انتشارات چلچله، نویسش، نشر پرتقال، گروه انتشاراتی ققنوس، انتشارات شادان، نشر گیسا، انتشارات ایهام، گروه آموزشی فاگو، معرفی و نقد کتاب تهران، انتشارات شانی، ماهنامهٔ گلپونه، نشر و پژوهش شیرازه، نشر اطراف، محفل تک صدای البرز، نشر رسم، انتشارات میچکا (مبتکران)، انتشارات البرز، بانی‌مُد، فیت‌کلاب، نوین گیلانه و ده‌ها طراح حرفه‌ای از جمله مشتریان فونتهای سیاوش هستند.
  3. تنها نمونه‌های فونتهای «چند رنگ» فارسی و لاتین در ایران فونتهای «سیاوش» هستند.
  4. فونتهای سیاوش یونیکد هستند و نیاز به نصب برنامه ندارند. (بر خلاف فونتهای «قلم برتر»)
  5. حداقل قیمت فونتهای مختلف سیاوش، ۲۴۰۰۰ و حداکثر ۴۷۰۰۰ توما‌ن است. در مقایسه با فونتهای «ایران» که حداقل ۳۸٫۰۰۰ تومان هستند و سپس نیاز به لایسنس هم دارند. و یا فونتهای «قلم برتر» که علاوه بر نیاز به خریداری برنامه به قیمت ۵۰٫۰۰۰ تومان برای هر استایل فونت به طور جداگانه حداقل ۸۰٫۰۰۰ تومان دیگر باید پرداخت شود.
  6. فونتهای سیاوش استاندارد هستند. (بر خلاف فونتهای «قلم برتر» که با حذف یا از بین رفتن برنامه تمام متون نوشته شده با آنها ناخوانا و بلا استفاده می‌شوند.)
  7. فونتهای سیاوش به طور کلی برای کارهای گرافیکی، تایپوگرافی و نوشتار متفاوت و نیز ایجاد فرم‌های تصادفی و خاص بصری در حروف طراحی شده‌اند. اما با این وجود نسخهٔ وب این فونتها یعنی woff و woff2 به همراه فرمت‌های ttf و otf ارسال می‌شود که برای استفاده در عنوان‌ها و ابعاد بزرگ مناسب‌تر هستند.
  8. فونتهای مشابه فونتهای «ایران» و «قلم برتر» به صورت آزاد منتشر شده‌اند، اما فونتهای سیاوش بر اساس سال طراحی و ایده و اجرا و مستندات موجود، اولین‌ها در نوع خودشان بوده‌اند.
  9. تعدادی از فونتهای سیاوش از حروف لاتین هم پشتیبانی می‌کنند که در میان فونتهای فارسی به طور معمول رایج نیست.

برای آشنایی بیشتر با فونتها می‌توانید به لینکهای پایین مراجعه کنید:

و این هم لینک بازگشت به فروشگاه و دریافت فونتها