دربارهٔ طراح

شهاب سیاوش هستم. طراح گرافیکم و فونت فارسی هم طراحی می‌کنم. این فونتها تو دنیای گستردهٔ طراحی حروف فارسی در نوع و سبک خودشون از اولین‌ها بودن. (حروفْ‌جدا، چرک، دَرهَم، چند رنگ و…)
مقاله و مطلب هم در سالهای گذشته و الان برای نشریه‌ها و سایت‌ها می‌نوشتم و می‌نویسم. یه بار برای مقاله‌ای که دربارهٔ نقد فونت ایران‌نستعلیق بود، منتقد برگزیدهٔ کشوری شدم تو خانهٔ هنرمندان ایران. کتاب هم پیش اومد که بنویسم: «گرافیک و طنز» که تالیف هست و «خودکارگرافی» که کتابی از مجموعه آثار نوشته شده با خودکارم هست. تو کتاب «دربارهٔ فونت» هم چند تایی مقاله داشتم.
کارهای طراحی گرافیک و فونتم تو کتابهایی تو ایران خودمون و انگلیس، فرانسه و… چاپ شدن. ۳ تا نمایشگاه انفرادی داشتم که ۲ بار تو رشت بوده و یه بار تو خانهٔ هنرمندان ایران، نگارخانهٔ غلامحسین نامی. چند تایی هم گروهی این طرف اون طرف داخل و خارج از کشور: یونان، آلمان، ترکیه و…
یه مورد هم که برام خیلی هیجان‌انگیز بود داوری و انتخاب آثار اولین «کتاب چوبی گرافیک و تصویرسازی» ایران بود که نشر رسم منتشرش کرد.

راستی! متولد تیر ماه ۱۳۶۴ تهران هستم و رشت زندگی می‌کنم. تو شبکه‌های اجتماعی هم فعال هستم و سعی می‌کنم به همه‌شون سر بزنم. پروفایل‌هام رو اینجا می‌تونین ببینین.